Český pohár MTB XCE a XCO v Kutné Hoře

Kutná Hora 2017
V sobotu a neděli se konal v Kutné Hoře první závod Českého poháru MTB ve sprintech a cross-country. Hned v sobotním závodě sprinterů bylo vidět, že závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu přijeli v dobré formě, když z kvalifikace postoupili všichni mezi postupující šestnácku. Výborné výkony pokračovaly dál, až závodníci vybojovali ve finálových jízdách čtyři medaile. Zlatou vybojovala Adéla Kyselová, stříbrnou Tereza Vaníčková v juniorkách a Tomáš Ježek v kadetech a bronzovou Matěj Stránský v žácích.
V neděli pokračovaly závody v cross-country a ty přnesly IVARCS-AUTHOR TEAMu hned pět medailí! Nejdříve se na start postavilo 63 mladších žáků. V nich obsadil Václav Ježek 6. místo, Josef Chloupek 34. místo a debutující Zdeněk Hradiský 54. místo. V mladších žákyních se postavila poprvé na start poháru Adéla Rozsypalová a vybojovala 15. místo. Kategorie starších žáků přinesla první medaili, kterou vybojoval druhým místem Matěj Stránský. Pěkným umístěním ho doplnili 11. Tomáš Doležal a 12. Štěpán Rozsypal. Další medaili – bronzovou získala v kategorii starších žákyň Kateřina Hladíková, Adéla Kyselová dojela na 10. místě. Kadeti svému závodu jednoznačně dominovali, když zlato vybojoval Tomáš Ježek, bronz Josef Hladík a bramborovou medaili David Šulc. V kadetkách se představila Klára Vernerová, která dojela na 14. místě. Do kategorie juniorek vstoupila velmi úspěšně Tereza Vaníčková, která parádní jízdou získala stříbrnou medaili. Český pohár pokračuje tento víkend v Praze – Řepích a snad přinese další medaile!