Bohemie MTB Maraton 2012

V neděli 15. dubna v pravé poledne byl nedaleko Nového Boru odstartován MTB závod seriálu Haven Amulet series 2012. Svůj první letošní bikovou účast si zde odbyl i Ivo Netík, nová posila našeho Alpine Pro – Author Teamu, a nevedl si opravdu vůbec špatně. Ivo obsadil celkově šesté místo a s přehledem zvítězil ve své kategorii Veteráni nad 40 let.
Ivo k závodu řekl: „Konkurence byla docela slušná. Od startu nastoupili Veverka s Matouškem a Bartákem, ale Barták na čele nevydržel a odcouval zpět do naší skupiny asi sedmi lidí, kde jsem byl zpočátku například s Robertem „Giovanem“ Novotným, Novotou, Nouzákem.
Jelikož jsem vepředu neměl nikoho z kategorie, radši jsem neriskoval ve sjezdech defekt a hlídal se svou pozici.“ Z celkového vítězství se radoval Vlastimil Veverka (Cyklomax – Rock Machine) před Janem Matouškem (Eleven Team Příchovice).
Součástí soutěžního dne byl i závod dětských a juniorských kategorií, kde jméno Netík mělo také své zastoupení. Tomáš po vzoru svého otce vybojoval vítězství v kategorii děti do 6 let.