Bikemaraton Drásal

První červencovou sobotu se bikeři sešli na Holešovském náměstí, kde startoval jeden z kultovních závodů Kola pro život Bikemaraton Drásal. Krásy hostýnských vrchů mohli účastníci obdivovat na dvou tradičních tratích kde ta delší 115ti kilometrová byla vypsána pro kategorii Elite. Náš Alpine Pro – Author Team měl svá želízka v ohni na obou tratích.
Před osmou ranní odstartovala delší trasa, která určitě patří k nejtěžšímu závodu seriálu Kola pro život. Na závodníky čekala stoupání kolem Hostýna a Kyčery na kopce Tesák, Keltský Javorník nebo například na Troják a Pardus s celkovým převýšení přes tři tisíce metrů.
Už od startu udával tempo asi největší favorit závodu Jan Jobánek (Merida Biking Team), který se poměrně brzy odpoutal od pelotonu a svůj náskok si udržoval až do konce a zaslouženě dlouhého Drásala vyhrál. Lídr našeho týmu Václav Ježek měl bohužel už na dvacátém kilometru technické problémy, kterému znemožňovaly pokračovat, a musel proto odstoupit. Velmi dobře si opět vedl Jan Strož, který se v průběhu závodu dokonce pohyboval spolu s Ondřejem Fojtíkem (Toyota Dolák MTB) na druhém a třetím místě za vedoucím Jobánkem. V závěrečných pasážích se na Honzovi podepsala mírná únava daná náročností trati a postupně se propadal až na celkové šesté místo. Honza však s velkým přehledem dominoval ve svojí kategorii Muži 19–29 let. Skvěle si vedl i Ivo Netík, který si zkušeně v závěru pohlídal druhé místo v kategorii Muži 40–49 let před dotírajícím Zdeňkem Stiebrem (Toyota Dolák MTB). Na krátké trati jsme měli favorita na celkové vítězství v závodu Františka Kloučka. Franta již v prvním kopci získal slušný náskok, ale v následném sjezdu měl těžký pád, který naštěstí odnesl pouze odřeninami, a musel tedy ze závodu odstoupit. Čest našeho týmu pak zachraňoval Jiří Šťastný, který vybojoval třetí místo v kategorii Muži 50–59 let. Kompletní výsledkový servis najdete na http://www.kolopro.cz/.