Author 50 Bezděz

Na všechno dohlížel hrad
V neděli 22. května 2011 se za krásného počasí konal další díl Author Maraton Tour tentokráte v okolí hradu Bezděz. Na startu závodu se sešlo zhruba 600 závodníků, mezi kterými bylo i početné zastoupení Alpine Pro – Author Teamu.
Barvy našeho týmu byly vidět již od startu, kde se hned v úvodním prudkém stoupání oddělila trojice jezdců ve složení Václav Ježek, Jan Strož a František Klouček doplněná o Petra Dlaska (Rubena Birell Specialized Cycling Team). Za nimi se utvořila početná skupina pronásledovatelů, která se s přibývajícími kilometry postupně zmenšovala.
Z čela závodu musel na desátém kilometru odstoupit kvůli technickým problémům Honza Strož. Vzniklá trojice bikerů si udržela svůj náskok až do cíle, kde si s přehledem dojel pro vítězství Venca Ježek před Petrem Dlaskem a Frantou Kloučkem. Na stupních vítězů byl Alpine Pro – Author Team vidět i mezi ženami, kde svoji kategorii vyhrála Jana Hladíková. Z vítězství se také radoval další člen našeho týmu Stanislav Hájek, který ovládl prestižní mužskou kategorii 60+. Alpine Pro – Author Team zároveň vystoupal na stupeň nejvyšší i v týmové soutěži.
Výsledky ostatních naši závodníků – 23. Martin Výborný, 75. Viktor Görög. / foto