Mistrovství ČR horských kol v Bedřichově

Bedřichov 2016
V sobotu a neděli se konalo Mistrovství ČR v Bedřichově v XCE a XCO a IVARCS – AUTHOR TEAM vybojoval neuvěřitelných 7 medailí, z toho tři tituly Mistr ČR! V běžkařském středisku v Bedřichově se začalo už v pátek závodem štafet. V sobotu se zapojili i závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu a to v závodě sprintů – XCE. Začalo se rozjížďkami, z kterých postupovalo 16 nejlepších jezdců do vyřazovacích jízd. V nich se nejvíce dařilo Tereze Vaníčkové, která vybojovala zlatou medaili v kadetkách a Davidovi Šulcovi, který dojel na druhém místě v žácích! Pořadí dalších závodníků: žákyně 8. Kateřina Hladíková, 13. Adéla Kyselová, žáci 5. Jakub Daněk, 20. Štěpán Rozsypal, 32. Tomáš Doležal, 34. Václav Ježek, kadetky 6. Klára Vernerová, kadeti 8. Tomáš Ježek, 24. Josef Hladík.
V neděli se v noci rozpoutal v Bedřichově vydatný déšť, který ustal těsně před startem žáků a už tak náročnou trať udělal ještě více těžkou a technicky náročnou. Hned od nejmladších kategorií bylo jasné, že závodníci IVARCS – AUTHOR TEAMu přijeli skvěle připraveni a dokázat, že vedení v soutěži týmů není náhoda! Už kategorie mladších žákyň přinesla velkou radost, když se na prvních dvou místech cílem prohnaly Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová! V kategorii mladších žáků se nejlépe umístil Štěpán Rozsypal na 6. místě, dále dojeli Vojtěch Pařík na 11. místě a Václav Ježek na 18. místě. V kategorii starších žákyň vybojovala bronzovou medaili Kristýna Zemanová, Kateřina Daňková dojela na 16. a Martina Jedlánková na 27. místě. Kategorie starších žáků přinesla další mistrovský titul, který vybojoval David Šulc!
Na dalších místech dojeli 10. Jakub Daněk, 13. Matěj Stránský, 21. Tomáš Maroul a 30. Tomáš Doležal. Další medaili vybojovala v kadetkách třetím místem Tereza Vaníčková, kterou následovala na 4. místě Klára Vernerová. Kadeti bojovali o umístění v první desítce a nakonec dojel Josef Hladík 6. a Tomáš Ježek 11. IVARCS – AUTHOR TEAM s přehledem opanoval soutěž týmů, když na druhý tým České Spořitelny měl náskok téměř 600 bodů a stal se tak nejúspěšnějším MTB týmem v ČR!