Author Šela maraton

V sobotu 7. 5. 2011 se konal Author Šela maraton zařazený do českého poháru MTB maratonů. Centrum závodu bylo umístěno na hradě Helfštýn, který svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. Celý program zahájili páteční sprinty, které se konaly na náměstí nedaleké obce v Lipníku nad Bečvou. Zde byl umístěn i start všech pěti závodních tratí. Hlavní trasa 92 kilometrů dlouhá zařazená právě do českého poháru startovala v 9 hodin, před polednem pak odstartovaly i ostatní tratě. Na náměstí se v sobotu sešlo úctyhodných 1400 bikerů a bikerek.
Ideální počasí a poměrně suchá trať dala tušit, že tempo hlavního závodu bude určitě vysoké. Po startu jel peloton pohromadě pouze v počáteční asfaltové části. Jakmile se trať překlopila do technicky náročnější pasáže, začalo se startovní pole výrazně natahovat. Do prvního výjezdu na hrad Helfštýn na 17 kilometru se na čele usadila dvojice Merida Biking Teamu Jan Jobánek a Ivan Rybařík pronásledovaná tříčlenou skupinou ve složení Jan Hruška, Ondřej Fojtík (oba Nissan Dolák) a Michal Bubílek (Kellys Bikeranch). Vedoucí pozici hájila dvojice Merida Bike Teamu až do poloviny závodu, kde na závodníky čekali dva nepříjemné výjezdy následované technickými sjezdy. Zde se čelo závodu začalo potupně měnit. V prvním stoupání začali docházet síly Ivanu Rybaříkovy a toho využil Jan Hruška, který se dostal na druhou místo a začal stíhat vedoucího Jana Jobánka. Ten si však svoji pozici udržel a zvítězil před Janem Hruškou s náskokem jedné a půl minuty. Na třetím místě nakonec dojel Michal Bubílek. Závod si samozřejmě nenechali ujít ani bikeři Alpine Pro – Author Teamu. Solidním výsledkem se prezentoval nejlepší člen našeho teamu Jan Boubín, který dorazil do cíle na 136. místě absolutně a 38. místě ve své kategorii. Na 297. místě dojel Vlastimil Hájek, který tímto závodem zahájil letošní bikovou sezónu, a 348. místo obsadil další náš biker Viktor Görög.