Author 50 Český ráj

Po startu v Českém ráji
Sezóna 2012 se konečně pořádně rozjela. Tradičním dubnovým „otvírákem“ bikových závodů se stala padesátka Českého Ráje, která je součástí Author Maraton Tour. Úspěšná obhajoba celkového prvenství lídra našeho Alpine Pro – Author Teamu Václava Ježka i skvělé výsledky ostatních našich borců jsou velkým příslibem do nové sezóny. Závod odstartoval přesně v jedenáct hodin ředitel závodu Petr Klouček na již tradičním místě nedaleko kempu Peklo v Nové vsi u Mnichova Hradiště. Startovní pole čítající přes tisíc účastníků svědčí o velké oblibě této cyklistické akce.
Po startu čekala bikery krátká rovinka na zahřátí, kterou po kilometru vystřídalo krátké, ale zato ostré stoupání mezi pískovcovými skalami. Tato pasáž měla velký význam pro průběh celého závodu, protože se čelo pelotonu rozdělilo na menší skupiny, které už se během závodu většinou nedařilo sjíždět. Na čele se utvořilo uskupení, ve kterém figurovali i tři naši jezdci Václav Ježek, Jan Strož a František Klouček.
Zhruba na patnáctém kilometru se podařilo ujet trojici Jan Hruška (Toyota Dolák MTB), Stanislav Hejduk (Madeta Fitness / Specialized) a Václav Ježek. Venca k dalšímu průběhu závodu řekl: “Když se nám pod Troskami podařilo s Honzou Hruškou a Standou Hejdukem odjet, tak jsme začali okamžitě spolupracovat. Nejeli jsme ale asi tak rychle jak jsem si myslel, protože nás za občerstvovačkou zase zbytek skupiny dojel a bylo jasné, že se rozhodne až v posledním kopci, případně v závěrečném spurtu. Nakonec se rozhodovalo až na hrázi před cílem, kde jsem nastoupil před poslední zatáčkou a už jsem si to pohlídal až do cíle. Ani jsem nečekal, že se mi po tréninkovém výpadku pojede tak dobře a jsem rád, že jsem vítězství obhájil.“ Na druhém místě dojel Jan Hruška a třetí místo obsadil další mladoboleslavák Petr Dlask (Madeta Fitness / Specialized).
Stupně vítězů se hemžilo našimi dresy v mnoha kategoriích. Svoji kategorii M40-49 s velkým přehledem vyhrál Ivo Netík (celkově 8. místo) a stejně úspěšný byl i náš tandem Jaroslav Rys a Tomáš Prchal. V kategorii M19-29 jsme obsadili druhé a třetí místo v podání Honza Strož (6.) a Franta Klouček (7.). Druhým místem se v kategorii M50-59 blýskl také nestárnoucí Jiří Šťastný (45.). Mezi ženami si pro výborné čtvrté místo ve své kategorii dojela Jana Hladíková. V týmové soutěži jsme na stupních vítězů obsadili hned dvě pozice, když první místo bral Alpine Pro – Athor Team 1 (Jeřek, Strož, Splítek a Plesník) a třetí pozici získal Alpine Pro – Athor Team 2 (Klouček, Netík, Turner, Řehák a Vlasta Hájek).
Součástí byl i dětský závod, kde se představila většina našeho junior teamu. Všichni zúčastnění si počínali velice dobře a přes velké věkové rozdíly v kategoriích po čtyřech letech jsme obsadili přední místa. Na stupních vítězů se objevili Lucka Blechová, Kristýna Zemanová a Pepa Hladík.
Výsledky ostatních našich členů naleznete na oficiálních stránkách závodu.