Toi Toi cup Hlinsko

Ve sváteční den 28. listopadu 2011 přivítalo cyklokrosaře východočeské Hlinsko v rámci Českého poháru Toi Toi cup. Na startu se letos poprvé objevil i náš nejlepší biker Václav Ježek. Díky tomu, že to byl jeho první letošní cyklokrosový závod, startoval Venca až z poslední řady. Po úvodní asfaltové části čekal cyklisty vjezd na louku, kde se v prvním těžkém výjezdu proti větru Venca probojoval až do první poloviny startovního pole. Své postavení Venca stále vylepšoval, když v předposledním kole dokonce figuroval na sedmé pozici. V závěru byl však předstižen Janem Škarnitzlem a obsadil tedy celkové 8. místo. Závod s velkým přehledem vyhrál Němec Pfingsten.

Comments

Kutná Hora

Za pěkného podzimního počasí se 20. listopadu 2011 konala Velká cena Kutné Hory v cyklokrosu, kde i přes to, že závod nebyl součástí Českého poháru, se sešla slušná konkurence. S rychlou tratí plnou zatáček si nejlépe poradil mladoboleslavský Vladimír Kyzivát. Náš Venca Ježek dojel celkově na sedmém místě za bikovým mistrem světa Jaroslavem Kulhavým.

Comments

Toi Toi cup Holé vrchy

Mlhavé studené počasí přivítalo 17. listopadu 2011 cyklokrosaře ve sváteční den dalším dílem Českého poháru Toi Toi cup. Od startu jezdila silná skupina 15 cyklokrosařů, kde nechyběli všichni favorité tohoto závodu. Ve třetím kole nastoupil Němec Pfingsten a tím roztáhl celou čelní skupinu. Venca Ježek se prakticky celý závod pohyboval kolem 10. místa s Petrem Dlaskem a Radkem Polnickým. Pfingsten po sólo jízdě závod vyhrál před Nesvadbou a Petrušem. Venca si nakonec dojel pro velmi pěkné 9. místo.

Comments

Pražský cyklokros

Nedělní prosluněný 12. listopad přivítal bikery a cyklokrosaře veřejný závod Pražský cyklokros. Dopoledne si cyklokrosovou trať vyzkoušeli bikeři, kde si v kategorii Muži Hobby MTB vedl skvěle náš Dalibor Kopáč, který obsadil druhé místo. Po obědě byla trať přichystána pro Český pohár Masters včetně kategorie do 30let+hobby, kde jsme měli dokonce pětičlenné zastoupení. V nejmladší kategorii dojel Jarda Rys na 8. místě, v kategorii M30 dojel na 6. místě Martin Turner a na 19-tém Viktor Görög. V kategorii M40 dosáhl Josef Hladík na deváté místo a Franta Klouček st. skončil pátý v kategorii M50. Poté odstartoval hlavní závod Elite, kde bojoval i náš Václav Ježek. O prvních třech místech se rozhodlo prakticky po prvním kole, kde ujela trojice závodníků pronásledovaná dvojicí Venca Ježek a Radek Pilnický. Tito dva spolupracovali většinu závodu. Dvě kola před cílem však Venca v jedné ostré zatáčce upadl a tím se rozhodl souboj o čtvrté místo mezi těmito borci. Závod vyhrál Jan Nesvadba, Venca si dojel pro celkové páté místo.