KPŽ Karlštejn

Po deštích bylo blátivo :-)
V sobotu 23. 7. se jel další díl závodu KPŽ – Praha Karlštejn tour. Na startu se sešla velmi slušná konkurence a tak závod sliboval pěknou podívanou.
Po vydatných přívalech deště se v sobotu vyjasnilo a tak se na trasu závodu vydalo téměř 1300 závodníků. Krátce po startu se vytvořila silná čtrnáctičlenná skupina, ve které byli tři naši jezdci – Venca Ježek, Standa Hejduk a Michal Plesník, které těsně následoval Franta Klouček.  Na mokré trati se ve výjezdech pole závodníků nadělilo na jednotlivé jezdce, kteří přijížděli osamoceně až do cíle.
celý článek...
Comments

Vrchlabí – Špindl Tour

V Krkonoších bylo krásně
V sobotu 9. 7.2011 se za krásného letního počasí konal krkonošský bikový závod Vrchlabí – Špindl Tour zařazený poprvé do seriálu Kolo pro život. Trasa vedoucí Krkonošským národním parkem byla sice technicky nenáročná, nicméně hodnota převýšení dala všem účastníkům zabrat. Na startu na Vrchlabském náměstí se sešla prakticky celá biková špička včetně takřka kompletního Alpine Pro – Author Teamu. Na závodníky čekal ihned za městem první test fyzických i psychických sil ve formě tří kilometrového stoupání s třísetmetrovým převýšením, kde byly úseky připomínající spíše kolmou zeď než asfaltovou cestu. Zhruba v polovině tohoto stoupání nastoupil Jan Hruška (Nissan Dolák), kterému stačili pouze Kristián Hynek (Česká spořitelna - Specialized MTB team) a náš Václav Ježek. celý článek...